ההיסטוריה חוזרת?

עברתי עכשיו על פוסטים קודמים שכתבתי ולא פרסמתי. הפוסט הזה היה ביניהם. זה באמת הזמן לפרסם, שלא כמו בפעמים הקודמות שלא פורסם.

 

 


 

נכתב ב- 9/9/11

 

לאחר שראיתי הבוקר את הכתבה הזו, על ירי צלפים לעבר נתיב העשרה, החלטתי להעלות את הפוסט שכתבתי לפני חודש.

אז העניינים הסתבכו בחודש האחרון, ביבי לא הסכים להתנצל בפני התורכים. ליברמן אמר הבוקר שיתמוך במחתרת הכורדית. ברק אישר הכנסת 1500 חיילים מצריים לסיני.

 

לגבי הצבא התורכי – ישנן רק חמש מדינות בתוכן ארה"ב, רוסיה וסין שצבאותיהם חזקים מצבא תורכיה (וישראל לא ביניהן). שטחה של תורכיה מעל 300 אלף קמ"ר (בישראל רק 20 אלף קמ"ר), ובתנאים אלה, כאשר יש גם משבר עם מצרים, וסוריה במצב רעוע, ומדינה פלסטינית בדרך, יש מקום להיות גם חכם מעבר שלהיות צודק.

ותודה לאלוף אייזנברג, מפקד העורף על אומץ ליבו, כשאמר שישנה סכנה למלחמה כוללת.

 

 

 


 

נכתב ב- 2/8/11

 

העברתי אתמול בין הערוצים של הממיר.  באחד הערוצים מופיע הסיפור על אלטלנה המופצצת, תימרות עשן שחור מיתמר מהאוניה שהופגזה.

הקריין קורא את דבריו בעברית, אבל מה זה הכתוביות הן בערבית, וסמל הטלוויזיה הישראלית בערבית מופיע בקצה השמאלי של המסך.

איפה המרוץ למיליון, ליפול עם המיליון, להזיז את המיליון, ולעוף עם המיליון שצולמה בארץ הכסף (ארגנטינה  – זה פירוש המילה כפי שלמדתי מאחת מתוכניות xxxהמיליון). היום אם אין מיליון שקל שמתלווה עם משהו בתוכנית כנראה שזה לא בידור.

 

ואני רואה בתוכנית את בן גוריון מביט במבטו הכריזמטי אל ההמון.

 

 

232370641

 

מתוך הטלוויזיה הישראלית בערבית, תחילת הרמדאן, האחד באוגוסט 2011

 

 אני לא מבין, מה הקשר היום, האחד באוגוסט אל אלטלנה ובן גוריון שהיו צריכים להראות זאת בטלוויזיה הישראלית בערבית? שהרי אלטלנה פוגעה בחודש יוני 1948 ולא באוגוסט? אולי זה בגלל שהחל צום הרמדאן באחד באוגוסט וכדי להנעים את משך האכילה בסיום הצום, שמים את התוכנית מתורגמת לערבית?

מה לא יותר פשוט לשים לערביי ישראל תוכנית של כוכב נולד, איזה תוכנית בישול או ריקוד סקסי או לרוץ/לעוף/ליפול עם המיליון כמו אצלנו בערוץ 2 או בערוץ 10?

אז שלא.

הם לומדים איך להקים מדינה!!!! בזמן שהציבור הישראלי הורדם ונרדם, הציבור הפלסטיני בעל האידיאולגיה השונה מאידאולוגית הכסף נלחם להשיג מדינה.

והם מצליחים היכן שאנחנו נכשלים – בדעת הקהל העולמית.

כאשר פרסמתי לראשונה את ספרי התחלתי אותו עם סיפור על קליע של רובה שנורה אל עבר דירה ישראלית וחדר אל המקרר במטבחה של משפחה שגרה בשכונת גילה שבירושלים.

אצרף את הקטע שפתח את סיפורי:

 

 

בדרך לצפת

העמסתי את כל הספרים, המחשב הנייד והבגדים על הרכב.

שעת ערב.  אמנם ערב חג הסוכות, אבל הדרכים אינן עמוסות. אותות למלחמה הנתשת מזה כשנה.

חייתי את המלחמה הזו  בנפשי, ניסיתי לעזור, אף פניתי אל אחיו של הנשיא בתחילתה של המלחמה. היה זה באוקטובר 2000, לאחר שגיליתי בעיתון תמונה ובה חור מכדור מקלע שחדר אל תוך המקרר במטבח של תושבת שכונת גילה בירושלים.

פניתי אליו בשאלה: "זוהי מלחמה, היכן אמצעי התקשורת שלנו, מדוע אין מציגים זאת כפי שזה" ?

סיפרתי לו שאסע בתקופה הקרובה לניו-יורק , אולי ניתן לארגן משהו מבחינת אתר אינטרנט , שיציג את האמת, אולי מישהו באמצעי התקשורת, המזינים אותנו בראיה חד צדדית.   פניתי , אבל פניתי הושבה ריקם.

המשכתי לנסוע לכוון צפון. עברתי את תל אביב , התקרבתי לקריות- המפרץ. קריית-אתא, קריית-מוצקין ולבסוף קריית-ביאליק, מקום מגורי הורי.

ההמשך הערוך של הפרק הראשון מופיע כאן.

 

 את הקטע הזה של תחילת הסיפור הקראתי גם בתוכנית הרדיו אליה הוזמנתי בשנת 2003 ששודרה מתחנת הרדיו של מכללת ספיר שבשדרות.  מנכ"ל המכללה פרופ' צחור (שהיה מזכירו האחרון של בן-גוריון), הועלה לשידור לפני. היה זה גם ערב לזכרו של יצחק רבין. שמונה שנים עברו מאז הרצח. ולאחר דבריו של פרופ' צחור הרגשתי צורך לומר את דברי גם בהקשר המציאותי, למתחולל בארץ באותה תקופה.

חשבתי שלא ניתן לדבר על מה שקרה שמונה שנים קודם ולהתנתק כליל מהמאורעות העכשוויים. אז פתחתי את הספר והתחלתי להקריא, מתוך שדרות המותקפת, את העמוד הראשון של הסיפור. אחר כך עברתי לתיאור המעשה של התיאוריה, ההרצאה באיטליה וחיי האישיים.

התוכנית ערכה מספר שעות שלאחריהן הזמינני מנהל התחנה, מר זהר אביטן, ששידר את תוכניתו – "ירח על כידון הברוש" (השם מציטוט שיר של אלתרמן), אל בית קפה בשדרות, שם המשכנו לדבר. הערב היה מאוד מרגש, במיוחד השיר שהושם לזכרו של רבין, "הו רב חובל" מפיה של מיטל טרבלסי.

 

 

 

צחוק הגורל הוא שדווקא יצחק רבין היה המפקד האחראי על הפצצת אלטלנה.

כבר במהדורה השלישית שהדפסתי בדפוס דיגיטלי, שנתיים מאוחר יותר מחקתי מהספר את הקטע. היה זה אחד הקטעים שהוסרו מהחומר הכתוב בכדי להקל את העיכול של החומר ולהסיר ממנו מוקשים שהצבור רצה להמנע מקריאתם.

אל מי לא פניתי, על האפשרות לספק אלגוריתם חדש עם תיאוריה חדשה המשולבת עם עניינים ציוניים ויהודיים, ופני הושבו ריקם.

נפגשתי גם עם ראש המחלקה לישראל בסוכנות היהודית. מפקדי לשעבר בחייל האוויר גיורא רום שהיה מנכ"ל הסוכנות הפנה את בקשתי אליו. ואף על פי שבנו הוא דר' למתמטיקה, הדבר היחיד שהציע לי היה זה שמסר לי טופס להגשת בקשה למילגה של פרס הארווי בטכניון.

היתה זו תקופת האינטיפאדה. נסעתי לאחד מהמוציאים לאור בתל אביב, הוא אמר בצחוק שאם זה לא מכיל מאמר על ערפאת אז אין סיכוי פה בארץ.

אז במקום להראות את אמיתותה של מלחמה שבה נרצחו 1000 ישראלים זקנים, גברים נשים וטף בפיגועי התאבדות ולרכוש את אהדת הציבור בנכונות צעדינו. השאירו את המדיה לתקשורת ישראלית ולתקשורת בינלאומית פרו-פלסטינית.

מאמר שכתבתי בשנת 2004: העוגיות של בית סוקולוב

עכשיו ישנן את כל מחאות הצדק החברתי. הן מעלות בי גאווה.

אבל באמצע החודש הבא צריכה להיות הכרזת המדינה הפלסטינית באו"ם. וזה הזמן לעשות מעשים אחרונים, זו אולי שירת הברבור אבל בכל אופן שירה. צריך לחשוב ולהתכונן לכל האופציות האפשריות כדי שהמהלכים יעברו בשלום.

אבל מאחר שהכנסת יוצאת לפגרה בימים הקרובים כנראה שגם זה לא יעשה….

 

 


 

ועוד מעט הסברה.

מפת צפון אמריקה. הרבוע הצהוב הוא שטח מדינת ישראל העכשווי. כל צלע ברבוע אורכו כ-141 ק"מ (88 מייל).  (מצוינות הערים פורטלנד ופיניקס שם גרתי בעבר, לשם המחשת המרחקים בארה"ב).

232405641

 

כמה אנשים בעולם יודעים זאת?

אז ליברמן צריך להבין שכאן זו לא רוסיה עם 17 מיליון קמ"ר (ולפשפש בהיסטוריה, מה היה קורה לו לרוסיה לא היה עומק אסטרטגי כאשר הגרמנים פלשו אליה).


זהו, הפוסט לא ממש הושלם אז. אבל ההיסטוריה משלימה אותו.

 

אודות David Gross

Inventor
פוסט זה פורסם בקטגוריה Uncategorized. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s