פורסם בישראבלוג

עדכון

 

היה זה לפני מספר שנים. המנהלת קידמה את פני לשלום בפתח בית הספר בבוקרו של האחד ביוני. "בוא ניגש אל משרדי" היא אמרה לי בעודה צועדת מהחצר אל הכניסה לבניין.

הבנתי ממנה שכבר אין צורך שאגיע יותר ללמד את התלמידים מאחר שהם בחזרות לטכס הסיום.

היה זה כעשרה חודשים לאחר שעברתי מדרום הארץ לצפונה והתחלתי ללמד מתמטיקה,  כפי עשיתי במשך מס' שנים כשלימדתי פיסיקה בתיכון, היה זה לפני עידן ההיי-טק שלי.

מייד כשחזרתי לביתי התחלתי לרשום בקשה לפטנט חדש ותוך שבוע הוא כבר הגיע למשרד הפטנטים האמריקאי.

זו היתה בקשה הקרויה בקשה זמנית, שונה קצת מבקשה רגילה שנרשמה מעט מאוחר יותר, ויתרונה שניתן לכתוב אותה ללא חלקים הדרושים בבקשה מלאה ובכך היא חוסכת הרבה זמן.

במהלך אותה שנה רשמתי והגשתי את הבקשה המלאה לפטנט, אבל מכתב אחד שהגיע לדואר והוחזר על ידו לארה"ב בטרם הגיע אלי,

גרם לביטול בהבקשה מאחר שלא שילמתי בזמן אגרה מסוימת. הגשתי ערעור אבל הוא לא התקבל ולכן הגשתי בקשה חדשה בשנת 2012. לאחר 3 שנים של עבודה מאומצת להגנה על הפטנט, הוא התקבל לבסוף גם בארה"ב וגם בארץ, עדיין קיימת בקשה בבריטניה.

 

לפני כשנה החלטתי לנסות למכור את הפטנטים. יצרתי קשר עם חברה אמריקאית שבעבר ערכה מכירות פומביות של פטנטים, ובאחת מהן שנערכה באמסטרדם בשנת 2008 הם הציגו למכירה גם פטנט שלי על אלגוריתם מתמטי. האנשים שקונים בד"כ את הפטנטים, מעונינים במיוחד בהגשת תביעות על הפרות פטנט. כדי להעריך את שוויו של פטנט למטרה זו, הם בוחנים האם ישנן חברות שגם הן הגישו בקשות לפטנט או קיבלו פטנטים בתחום, ובעת הבחינה הבוחן ציטט את הפטנט העומד למכירה. כך יש סיכוי טוב שקיימת הפרה של הפטנט וערכו עולה. לצערי לא היה אז לפטנט שלי אף ציטוט והוא לא נמכר. כיום, לפטנט הזה יש 55 ציטוטים במיוחד של חברת אפל שהתקבלו רק כעבור מס' שנים אחרי המכירה הפומבית. מאחר שהפטנט לא נמכר באמסטרדם לא המשכתי לשלם אגרות (נקראות אגרות תחזוקה) והפטנט נזנח.

לפני כשנה כשפניתי לחברה האמריקאית, אבל לא הייתי שלם עם המכירה מאחר שמצד אחד לא היו ציטוטים ומצד שני השוק לא טיפל בבעיה שהפטנט נתן לה פתרון.

אבל לאחרונה התפרסמו כתבות שגם אפל וגם גוגל מתחילות לפעול במניעת ההתמכרות לאינטרנט, ואף קראו לנושא "בריאות דיגיטלית", וזה זמן טוב לנסות למכור. ובמיוחד שעשיתי חיפוש במנוע חיפוש של גוגל המיוחד לחיפוש פטנטים, ומצאתי שיש לפטנט שלי 7 ציטוטים. יש… יש סיכוי ששילוב של השניים יביא קונה.

ציטוט אחד הוא פטנט של חברת  (Hon Hai (Foxconn, זו חברה סינית עם מחזור של 151 מיליארד דולר בשנת 2016.

התביעה הראשית שלהם בפטנט האמריקאי היה למדידת ההתמכרות לאינטרנט לפי זמן השימוש במכשיר. בשל הפטנט שלי הם נאלצו לשנות את התביעה ולהוסיף לתביעה גם בדיקת טמפ' ובדיקת קול כדי לאפיין שימוש בטלפון החכם. (התביעות בפטנט הן אוסף תביעות הנרשמות בסוף הפטנט אחרי ההסברים והשרטוטים, ובצורה של ניסוח משפטי מיוחד, מסבירות התביעות מהי הההגנה הניתנת לפטנט מפני הפרה שלו, מה הוא מכיל מבחינת השיטה, המערכת או המוצר).

בשל ההתעסקות הזו לא עסקתי לאחרונה בשני הפרויקטים הנוספים –  כתיבת המאמר על הזמן והחזרת האתר למסחריות (דבר הדורש גם תרגום החומר לאנגלית ועריכה).

מקווה לבשורות טובות, אעדכן.

 

 

 

 

אודות David Gross

Inventor
פוסט זה פורסם בקטגוריה Uncategorized. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s